Informacje o mazurach

Mazury to region, leżący w Polsce północno-wschodniej, należący adminisracyjnie do województwa warmińsko-mazurskiego.

 Mazury to niewątpliwie jeden z napiękniejszych regionów Polski. Cudowne krajobrazy, natura, bogactwo przyrody, niezliczona ilość jezior i lasów, sprawiają, że region ten cieszy się niebywałą popularnością, posiadając wiele walorów turystycznych, przyciągających masę turystów każdego lata i zimy.

Północno-wschodnia Polska nazwyana jest niejednokrotnie Zielonymi Płucami Polski, co oczywiście ma zwiążek z nieskażonym powietrzem, naturalną przyrodą i brakiem na tym terenie dużych zakładów przemysłowych. Region ten jest więc rajem dla spragnionych świeżego powietrza i czynnego wypoczynku.

To, co najbardziej charakteryzuje Mazury to oczywiście Pojezierze Mazurskie, (największe w Polsce) wraz z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich¸  do której należą największe jeziora w kraju: Śniardwy, Niegocin, Mamry- istny raj dla żeglarzy. U wybrzeży jezior funkcjonuje wiele portów, wypożyczalni łódek, baz noclegowych itd. W każdej większej miejscowości można znaleźć pokój do wynajęcia, takie usługi świadczą nie tylko hotele czy pensjonaty, ale również prywatni ludzie w swoich domach. Bardzo popularna jest również agroturystyka na wsi, która umożliwia spędznie urokliwych wakacji w ciszy pośród natury w letnim domku nad jeziorem.

Turystyka na Mazurach rozwija się w niebywałym tempie. Co roku powstają nowe miejsca wypoczynkowe o różnym standardzie. Udostępniane są także nowe punkty rekreacji. Jest to obszar zdecydowanie polecany tym , którzy preferują czynny wypoczynek. Możliwości jest wiele: rajdy rowerowe, nordicwalking po mazurskich lasach, żegluga, pływanie w akwenach.Atrakcji turystycznych jest naprawdę wiele (więcej na podstronie naszego portalu).