Szukaj
Reklama
mapa Europy - szybkie i proste wyznaczanie trasy przejazdu
Mata do jogi - praktykuj Ashtangę
Kostka brukowa Kalisz - urządź swój ogród
Polecane wpisy
Facebook
Przez województwo warmińsko-mazurskie ma przebiegać najdłuższa w Polsce „rowerowa autostrada”. Ma ona połączyć aż 5 województw (lubelskie (ok. 350 km), podkarpackie (ok. 430 km), podlaskie (ok. 590 km), świętokrzyskie (ok. 190 km) i warmińsko-mazurskie (ok. 420 km). Zaczynać się będzie w okolicach Elbląga, a kończyć się będzie w okolicach Kielc. Więcej szczegółów już wkrótce.
Projekt zakłada stworzenie zupełnie nowych odcinków, zmodernizowanie obecnych tras rowerowych, jak i wykorzystanie dróg, na których odbywa się mały ruch. Ma ona biec przez atrakcyjne obszary, oddające unikalność Polski Wschodniej, jej niezwykłą przyrodę, a także w pobliżu ważnych punktów komunikacyjnych.
Przy wyborze przebiegu trasy brano pod uwagę różne czynniki, nie tylko turystyczne. Dzięki licznym analizom udało się stworzyć optymalny szlak rowerowy, wynikający z założeń ekonomicznych, przyrodniczych, turystycznych, funkcjonalnych etc. Trzeba było wziąć pod uwagę wszystkie wymienione elementy, żeby stworzyć jak najbardziej użyteczną trasę, która będzie przynosiła korzyści turystom, jak i lokalnym przedsiębiorcom i mieszkańcom.
Niewątpliwie realizacja tak dużego projektu wpłynie pozytywnie na rozwój turystyki w Polsce Wschodniej. Wzrośnie zapotrzebowanie na usługi noclegowe, gastronomiczne. Istniejące przedsiębiorstwa będą miały szansę rozwinąć swoje usługi. Napływ turystów zmobilizuje także innych do tworzenia nowych firm usług turystycznych. Realizacja trasy rowerowej w tym regionie Polski będzie znaczącym punktem zwrotnym w rozwoju lokalnych przedsiębiorstw, a także w popularyzacji walorów krajobrazowo-turystycznych.
Rozpoczęcie budowy i modernizowania tras przewidziano na drugą połowę 2014 roku. Najprawdopodobniej w roku 2015 zostanie zrealizowany do końca cały projekt, co pozwoli rowerzystom przejechać całą Polskę Wschodnią w komfortowych warunkach.